Ecz. Şermin Kıvanç Seval,  SAÇ&DAQ isimli sergisiyle Mardin Arkeoloji Müzesi’nde

Ortaklarımızdan Kadıköy Ece Eczanesi sahibi Ecz Metin Seval’in eşi Ecz. Şermin Kıvanç Seval,  SAÇ&DAQ isimli sergisiyle Mardin Arkeoloji Müzesi’nde.

SAÇ&DAQ adlı kişisel sergisi, bir aydır Mardin Eczacı Odası’nda sergilenmekte olan Ecz. Şermin Kıvanç Seval, sergisini bugünden itibaren Mardin Arkeoloji Müzesi’ne taşıyor.

Çocukluğundan beri sanatın her dalına özellikle resme ilgi duyduğunu belirten Şermin Hanım, şartların gerekliliğine bağlı olarak çok severek yaptığı eczacılık mesleğini tercih ettiğini söylüyor.

Ara ara tekrar içindeki sanat sevgisinin peşinden giden ancak resimle profesyonel olarak ilgilenmeye on sene önce başlayan eczacımız, müteakiben kişisel sergiler açmaya da başlamış.İlgisini profesyonel düzeye taşımaya karar veren Şermin Hanım, bunun için Işık Üniversitesi’nde Resim bölümünde yüksek lisans yapmış. Beş sene boyunca da aynı okulda atölye hocalığı yapmaya devam etmiş.Kendisini en çok besleyen alanlardan birinin eczacılık olduğunu; insan odaklı, figüratif çalıştığını belirten Şermin Hanım bu anlamda mesleğinin katkısının da çok olduğunu belirtiyor.

Sergi, bugünden itibaren Mardin Arkeoloji Müzesi’nde saat 13.00’ten itibaren ziyaret edilebilir.